Čištění Rabštejna 20. 5. 2023 – Pozvánka

Přijměte pozvání na údržbu skal!

Kdy: v sobotu 20.5.2023 od 9:00
Kde: sraz u chaty Rabštejn u parkoviště
Co s sebou na údržbu: sedák, jistítko s karabinou (výhodou GriGri, či podobná slaňovací brzda) 2-3 karabiny s pojistkou zámku, 2 expresky, 2-4 volné karabiny bez pojistky zámku, 2-3 šité smyčky, prusík, přilba, (kdo má jistící pomůcky např. pro výškové práce atp. klidně vezměte s sebou), lezečky volitelně. Lana budou v zásadě zajištěna pokud má někdo pracovní lano, můžete vzít.
Prostředky k čištění budou zajištěny (smetáčky, špachtle, kartáče, škrabáky, hadry atp., OOPP: brýle, rukavice budou na místě, k dispozice máme cca 7 laviček pro zájemce, kdo máte vlastní nářadí můžete klidně vzít.
Tekutiny budou zajištěny, horalka, špekáček a drobné občerstvení na večerní opékání bude zajištěno. Na sebe pracovní oblečení a boty.
Kdo bude nocovat na Rabštejně tak spacák, karimatka, stan, žďárák, hamaku atd.
To NEJDŮLEŽITĚJŠÍ je dobrá nálada!
Co se bude čistit: Lezecké cesty od mechů, náletových dřevin, travin, „nečistot“, volných kamenů atp. Do cesty naslaňujeme a postupně shora dolů.

Večer u hlavního ohniště u chaty opečeme špekáčky dáme si nějaký dobrý nápoj a poveselíme se, kdo má možnost vezměte kytaru.

Jak se na Rabštejn dostat, budeme mít minimálně 1-2 auta s povolenkou když budeme vědět dost dopředu jsme s to část účastníků odvézt například od odbočky na Rabštejn za silnice č. 11, jinak nejkratší cca 30 minut chůze z obce Bedřichov po červené značce. Případně je možné pomoci s odvozem těžších věcí.
Na všechny se srdečně těšíme a rádi Vás uvidíme.
Pokud budete mít nějaké dotazy napište mi (zarv@seznam.cz), nebo zavolejte na mobil: 724 019 638.
Horám zdar a Rabštejnu zvláště
Radovan Servus
TJ Horal Rýmařov z.s.